| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi ziceti daca unguentul cu Ichtiol e bun si pentru acnee?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Am citit pe mai multe forumuri ca au dat cu ihtiol pe cosuri si unii au obtinut rezultate destul de bune.Multi recomanda sapunul sau crema antiacneica cu ihtiol Ihtiol/Acneil care se gasesc in farmacii sau la saloanele de specialitate.

| hamsterx a răspuns:

Eu iti recomand zineryt si skinoren.sunt cele mai eficiente. o sa observi si tu asta deci te astept cu fundita cand iti vor trecesmug. multa bafta si pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am citit nu.
Indicatii:
Avand o formula speciala, produsul este adaptabil pentru persoanele cu anumite afectiuni dermatologice (erizipel, psoriazis, lupus eritematos, inflamatii cronice).

am inteles ca furuncul se trateaZa cu asa ceva.in orice caz daca ai de gand sa te dai cu acest unguent pe fata, mai bine nu o face. ori ceri recomandarea unui doctor. ori ai mai multa grija la alimentatie.incearca sa te speli cu Zat sau tarate pe fata.eu am folosit o crema faviderm de la plafar si a fost cat de cat buna.
dar intai trebuie aflata cauZa acneei.la mine una a fost din cauZa chisturilor la ovar. ultima oara cand am fost la doctor imi recomandase anticon. yasmine parca care cica sunt pentru acnee, insa nu am luat, deoarece nu am deloc incredere in acest gen de pastile.
hai ca am vb prea multhappy