| VortexLuz a întrebat:

Recomandați-mi si mie vă rog, un parfum bărbătesc care să fie "demențial" ca să zic așa. Gen, să fie persistent și să aibă un miros care să întoarcă capete, cum s-ar spune. Nu contează prețul, vreau doar un parfum foarte bun de înaltă calitate. Și vă rog, fără chestii de genul "Nu merita sa dai multi bani pe un parfum" sau alte cct-uri. Pana la urma fiecare face ce vrea cu bani lui, atâta timp cât sunt munciti de el.

16 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Aqua di Gio e apreciat de multi, inclusiv de subsemnatul.
Tot un parfum interesant mi se pare Pierre Cardin - Revelation
Insa in materie de parfumuri nu exista o reteta de succes, cu care sa mergi la sigur peste tot, fiindca e chestie de gusturi.
Daca o persoana detesta mirosul de ambra, si parfumul folosit contine asa ceva, n-o s-o impresionezi deloc, la fel pentru celelalte ingrediente, gen chihlimbar, patchouli, mosc...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca unul de la Dolce & Gabana.

| anamariarot a răspuns:

Mie-mi plac mult: man in black de la bvlgari, gentlemen only de la givenchy, chi men prive de la carolina herrera și mai multe nu știu laughing. Miroase frumos și one million, dar parcă e prea comun.
În ceea ce privește persistența, ideal ar fi să testezi tu înainte parfumul într-o parfumerie, pentru că un parfum care persistă pe altcineva, e posibil ca pe tine să nu persiste, din cauza pH-ului pielii, plus că aici fiecare își scrie propriile gusturi care e posibil să nu coincidă cu ale tale.
De asemenea, când faci achiziția, alege o „apă de parfum", pentru că e mai rezistentă decât o „apă de toaletă".

| VortexLuz explică (pentru anamariarot):

Cel mai bine mestec o gumă și aia e, ce mama dracu?

| anamariarot a răspuns (pentru VortexLuz):

N-am prins-o pe asta

| VortexLuz explică (pentru anamariarot):

Zic, că decât să mă dau cu toate nebuniile de parfumuri pentru a mirosi în nu stiu ce fel, mai bine mestesc o gumă și aia e (Bineînteles a fost o glumă cam de cct dar na, se mai întâmplă). Acum lăsând glumele mele extraordinar de "bune", vreau un parfum super bun și tot n-am găsit unul. Ce dracu sa fac?

| anamariarot a răspuns (pentru VortexLuz):

Să mai cauți și să nu ții cont neapărat de ce spun ceilalți, pentru că e o chestie destul de subiectivă.
Apropo, aia cu guma e oarecum valabilă, pentru că ar da un aer proaspăt respirației, măcar puțin(deși recomandat e spălatul pe dinți)...sunt unii(nu zic de tine) care miros a parfum, dar sunt certați cu apa și săpunul. Ai înțeles tu ideea

| VortexLuz explică (pentru anamariarot):

Degeaba mai folosești parfumul dacă nu te speli. În orice caz, cred că o să-mi iau de la Tom Ford, mi-au zis foarte mulți că miroase super șmecher. Mai ales, că până acum nu mi-a zis nimeni niciun parfum calumea.

| anamariarot a răspuns (pentru VortexLuz):

Păi de unde știi tu cum sunt parfumurile alea, dacă nu le-ai mirosit? Mie, de exemplu, nu-mi place black orchid de la tom ford. Doar pentru că le place altora, nu înseamnă că trebuie să-mi placă și mie. D-aia ți-am zis că trebuie să mergi tu să miroși parfumurile în magazine să vezi dacă-ți plac, însă observ că tu asociezi un parfum „calumea"(ca lumea) cu un parfum foarte scump, ceea ce nu e neapărat valabil. După cum am mai spus și o să o mai spun, e o chestie FOARTE subiectivă. Ți-o fi lene să-ți miști fundul până într-o parfumerie să vezi ce-ți place laughing

| VortexLuz explică (pentru anamariarot):

Bineînțeles că o să-mi bag nasul în ele să văd care îmi place. Eu când am zis de Tom Ford, m-am referit la marca în sine că o laudă multi prieteni. Și crede-mă că nu mă i-au după altii, dacă nu-mi place ceva nu i-au și aia e. Și nu sunt leneș? Chiar de curând m-am reapucat de sală? (nu că m-aș lăuda?)

| Laura927 a răspuns:

Mie imi plac toate parfumurile de Dior si de barbati si de femei
dar cel mai bun parfum care l-am mirosit BLEU de CHANEL, miroase asa bine ca imi da futuri in stomac

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Personal apreciez mult Invictus
dar totul depinde de persoana. am prietene ce detesta un parfum ce mie imi place mult.
depinde de ph ul pielii, pe o persoana poate mirosi intr-un fel si pe alta persoana intr-un alt fel. succes

| tottoshi a răspuns:

Van Cleef.

| Asyrex a răspuns:

Iti recomand "Davidoff The Game", nu am link totusi dar sper ca te ajuta.