| a întrebat:

Remedii pentru cearcane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de migdale este excelent si e 7 lei, am observat schimbari majore in 7 zile de utilizare folosind uleiul de 3 ori pe zi, ma culcam la 3 noaptea si ma trezeam la 8-9 si ochii mei erau exagerat de luminosi si hidratati, il recomand din toata inima, nu se compara cu cremele de 250-300 lei :-j!
Eu am facut cea mai mare prostie sa dau atatia bani pe o crema dar disperarea isi spune cuvantul uneori, uite mai multe aici : http://didiglamour.blogspot.ro/......dulci.html mult succes si hidrateazate bine atat pe exterior cat si pe interior.

13 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Felii de cartofi cruzi

| rutanklan a răspuns:

Somn

| DoarImpreuna a răspuns:

Somn. Neaparat odihna.

| DushulRece a răspuns:

Pumn in ochi, sa ai vanatai nu cearcane

| lolium a răspuns (pentru DushulRece):

Daca nu ai habar ce sa scrii mai bine treci la alta categorie si nu mai da raspunsuri idioate

| DushulRece a răspuns (pentru lolium):

In primul rand trebuie sa ai TU HABAR sa iti cauti raspunsul la intrebari pe site-uri serioase de specialitate, nu pe site-uri de soareci cocalari.

| lolium a răspuns (pentru DushulRece):

Pai e bine ca recunosti ca esti un soarece cocalar..in primul rand nu eu am pus intrebarea, in al doilea rand exista si persoane serioase pe site-ul asta care dau raspunsuri pe masura.

| explică (pentru lolium):

Hey..gata cu cearta.Va rog!happy

| lolium a răspuns (pentru ):

Biineee:big grin

| Mirela77 a răspuns:

Odihna.foarte multa apa si un regim de detoxifiere.

| xCrinax a răspuns:

Cearcanele pot trada si niste afectiuni ale unor organe interne ca rinichii si ficatul. Sau pot fi ereditare si orice ai face si oricat de sanatos ai fi sa nu poti sa scapi de ele.
Ca remedii:
-2L de apa pe zi
-minim 8 ore de somn
-folosirea unei creme hidratante pentru zona ochilor
-felii de castraveti sau cartofi aplicati pe zona de sub ochi.

Daca nu cedeaza cel mai bine incerci sa identifici o alta problema in corpul tau. Daca nu ai nimic inseamna ca sunt ereditare. Eu am avut o singura zi din viata mea zona de sub ochi luminoasa sad
Multa sanatate si toate cele bune!

| iza97 a răspuns:

Decat sa dormi mult si bine.iar un corector te-ar ajuta