| wildangel77 a întrebat:

Retete pentru intarirea unghiilor

Răspuns Câştigător
| aligru a răspuns:

Sunt o multitudine de retete pentru asa ceva. Stiu ca erau si niste vitamine chiar!
Eu mereu am avut unghiile moi si am incercat tot felul de tratamente dar cel mai eficient a fost cel cu uleiul de masline. Incalzesti uleiul, atentie nu l prajesti!
Il incalzesti un pic si l pui intr un bol, tii mainile acolo! daca repeti tratamentul, in doua saptamani sigur o sa vezi o imbunatatire! La mine se vedea dupa primul tratament, acum nu stiu!
Succes!

3 răspunsuri:
| CiocolataAmaruie a răspuns:

Uleiul de masline e cel mai bun.

| florynailsblog a răspuns:

Tratament cu vitamina B5 de la Farmec...este foarte bun

| sweetashley a răspuns:

Pune apa calda intr-un vas. Apoi pune petale de trandafir inauntru. Tineti mainile acolo cam 5 minute, iar apoi stergeti-le bine...Asa am auzit ca se face.Nu sunt foarte sigura.