| YuKi_1060 a întrebat:

eu am parul destul de ondulat si nu pream place asta. de ziua mea mi-am cumparat o placa si de atunci imi intind parul o data pe saptamana. Nu am parul foarte ars dar. ii destul de ars ce sa folosesc pentru regenerarea parului sau pentru firele ars.mentionez ca nu vreau masca pentru par de oare ce am incercat si nu ii folositoare

Răspuns Câştigător
| Krysthyne a răspuns:

Pentru o perioada numai folosi placa si incearca un sampon si balsam special pentru regenerarea parului/a firelor arse.Eu folososesc si masca de la Gliss pentru disciplinarea parului si iti face parul mai drept,pentru ca iti doresti un par drept.
Ca un plus sfat big grin,din propria experienta,de asemenea nu imi placea parul meu ondulat si l-am tuns mai des si folosit anumite produse si nu mai e asa ondulat iar acum cand revad poze cu parul acela ondulat (natural) imi e dor. Incearca sa observi frumusetea unui par ondulat natural si ceea ce ai, pentru ca cateodata cand incerci sa fie altfel mai degraba il strici, parerea mea.As you wish.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doar foarfeca te poate ajuta să scapi de firele distruse.
Trebuie să-l tunzi și evită căldura excesivă pentru că distruge cuticulele care protejează firul de păr.
Placa trebuie folosită mai răruț că este mai drăguț.
Pa, pa.

| glamvintage a răspuns:

Incearca sa folosesti produse care "isi fac treaba" prin incalzire cu ajutorul unui foehn sau placa, se gasesc cam peste tot si sunt si ieftinute!
XOXO

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii

| ionika231 a răspuns:

De acord cu Krystyne. si eu am parul ondulat si folosesc urmat metoda: dupa ce ma spal pe cap, dau parul cu multa spuma, distribui spuma uniform pe toate suvitele, apoi usuc cu uscatorul de par ce a re difuzor preferabil la temperatura cat mai mica.imi ia 20 minute http://ro.english-attack.com/photovocab