| simona019 a întrebat:

Am incercat si eu masca pentru par cu galbenus de ou, ulei de ricin si vitamina A. O folosesc de 2 ori pe saptamana si am aproape o luna dar am observat ca imi cade parul mai mult ca inainte. Oare de ce? mentionez ca firele de par care cad au un aspect nu prea placut, parca ar fi fire moarte. Oare asta o insemna regenerarea parului?

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună!
Depinde de părul tău, dacă îl ai des este chiar foarte bine atâta timp cât spui că firele de păr care cad nu au o textură frumoasă. Părul se regenerează. În cazul în care ai părul rar, şi nu accepţi această cădere a părului ''exagerată'' te îndrum să te duci la un dermatolog, acesta te va lămuri în toate privinţele, atât despre măştile pe care le aplici cât şi despre ceea ce are nevoie părul tău.
Baftă!