| Mihaita21 a întrebat:

Sal'tare TPU
Am cateva intrebarii legate de peelingul chimic...Deci dupa mult timp m-am hotarat sa fac ceva in legatura cu cicatricile post-acneice din adolescenta si am fost la dermatolog. Dupa control dupa ceva pastile mi-a facut peeling.
1. Am citit pe net cum ca efectul peelingului tine cam 6 luni. Adevarat?
2. Acum 3 zile am facut peelingul si pielea e inca rosie rau pe alocuri si ma strange ingrozitor. E normal sau am facut vreo alergie ceva?
3. Trebuie sa evit alimente pe timpul recuperarii? Daca da ce alimente?

Răspuns Câştigător
| Azazea a răspuns:

Trebuie sa faci mai multe sedinte ca sa vezi schimbari(3-7) depinde de adancimea cicatricilor, si ramane fata fata gropi pentru totdeauna, doar daca nu iti apare iar acnee si iti faci alte cicatrici.

2 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Nu ai interdictii alimentare, si nu, nu ai alergie, e normal sa fie asa pielea, dureaza in jur de o sapt pana isi revine la normal.

| Mihaita21 explică (pentru Azazea):

Si despre faza ca tine circa 6 luni efectul?

| Azazea a răspuns (pentru Mihaita21):

Trebuie sa faci mai multe sedinte ca sa vezi schimbari(3-7) depinde de adancimea cicatricilor, si ramane fata fata gropi pentru totdeauna, doar daca nu iti apare iar acnee si iti faci alte cicatrici.