| iLoveEpicxD a întrebat:

HEI TPU!
Ce parere aveti despre peeling-ul chimie pentru acnee?
http://www.goskin.ro/......e-acneice/
Mi-am luat o trimitere la dermatologie, eu de curand am acnee atunci cand imi vine menstruatia DAR in trecut am fost plina, am crezut ca numai scap! Si bineinteles mi-au ramas cicatrici vizibile "gropite" ca sa le numesc asa si imi este si rusine sa ies fara fond de ten care pare sa le accentueze si mai rau. Am aproape 18 ani. Credeti ca medicul dermatolog imi va recomanda asa ceva? Are legatura medicul ginecologic cu astea? Ar putea sa ma trimita la un control? :))
Da, sunt virgina si foarte rusinoasa!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mie mi-a recomandat peelingul chimic un dermatolog si l-am refuzat stiind ce a patit colega mea.
Poti sa mergi, sa vezi despre ce este vorba si poate nu o sa fie nevoie de peeling.

| iLoveEpicxD explică (pentru Aasdfghj):

Ce a patit colega ta?

| iLoveEpicxD explică (pentru Aasdfghj):

Ma gandesc ca altcumva nu am cum sa scap de acele gropite. Se vad foarte urat in lumina soarelui.

| Aasdfghj a răspuns (pentru iLoveEpicxD):

Avea fata super, super rosie si foarte iritata. Venea asa la scoala si arata groaznic. Au trecut destui ani de atunci si acum inca mai are urme. Ea a facut asta ca sa scape de cosuri, nu stiu ce sa zic despre urmele lasate de ele.
Am auzit de creme cu exctract de melc care vindeca cicatricile. Sunt in jur de 100 de lei si multe fete spun ca functioneaza.
Sunt curioasa, ai spus ca aveai o gramada de cosuri in trecut. Cum ai scapat de ele?