| alexutzabc a întrebat:

Sal tpu.pt ten gras stiti vreo crema s-au vreun remediu care sa dea roade? fundatongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Inainte de culcare, spala-te foarte bine cu un sapun cu ph neutru, nu te sterge ci doar tamponeaza-ti fata cu un prosop curat pe care sa-l folosesti doar tu. iar ultul lucru inainte de a te baga in pat, taie o lamaie o felie mai groasa si maseaza bine zona respectiva. este cea mai naturala si eficienta si pana dimineata ti se vor usca. daca vei simiti mancarime, inseamna ca deja isi face efectul, incearca sa nu te zgandarmi si nu folosi produse cosmetice 2-3 zile pentru a lasa tenul sa ia aer. daca acneea este din genul "mare si sub piele", atunci nu prea ai ce sa faci ci doar sa astepti.
Te pup!

3 răspunsuri:
| SiMpLa a răspuns:

Eu folosesc crema de garnier, e o prostie sa te dai pe fata cu lamaie, nu faci altceva de cat sa iti usuci fata si aceasta sa produca mai mult sebum, chiar daca iti usuca cosurile iti vor aparea mai multe, mai indicat este sa aplici local.Si eu am probleme cu fata si pana nu consulti un dermatolog nu iti vor trece.

| Mădă0611 a răspuns:

Apa calda si sapun. Si eu il aveam gras cand ma spalam cu apa rece, dar de cand m-am smecherit (ma spal foarte foarte des) il am foarte uscat.