| dudy2204 a întrebat:

Stiti vreun remediu serios pentru cosuri? sad.ceva care chiar a dat roade pana acum. funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie ca in fiecare seara si dimineata sa te demachiezi, chiar daca tu nu te-ai machiat nu conteza. Seara de asemnea foloseste un gel de curatare si un exfoliant, eu iti recomand garnier pure 3 in 1. Foloseste si pa termala deoarece ajuta la calmarea pielii si ajuta tenul acneic. Foloseste si un tratament, eu iti recomand ivatherm akne syt. In rest incerca sa nu iti pui mana pe fata daca esti murdara si nu stoarce cosurile.
review garnier pure 3 in 1:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/10/review-garnier-pure-3-in-1_14.html
reviw apa termala:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/11/apa-termala.html

| dudy2204 explică (pentru KellyGreen):

Sunt baiat :-l

| KellyGreen a răspuns (pentru dudy2204):

Buna!
Chiar si daca esti baiat sa stii ca pasi sunt aceeasi.

| dudy2204 explică (pentru KellyGreen):

Ai incercat tu?

| KellyGreen a răspuns (pentru dudy2204):

Da, acesta este de fapt programul meu zilnic pentu ten.

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna!

Aici este importanta si igiena. Spala-te dimineata cu apa si sapun.

| TestPetrut a răspuns:

Exista un set o solutie zinerit si o crema skinoren e bunawinking

| paulacarry a răspuns:

Aplica pe cos, inainte de culcare, o cantitate mica de pasta de dinti. Daca nu dispare de tot, cu siguranta marimea lui se va diminua dramatic. Spala fata de dimineata si aplica o crema puternic hidratanta, mai ales in zona in care ai aplicat pasta de dinti, cu siguranta o sa-ti deshidrateze tenul.
SAU
Poti folosi propolis.sau

curatirea blanda, mecanica si chimica a leziunilor;
reglarea secretiei de sebum;
normalizarea PH-ului;
crioterapie;
masti calmante;
agenti de albire;
peelinguri fructate.
Desigur aceasta metoda sigura se foloseste doar in clinicile de specialitate.SUCCES!

| bubulex a răspuns:

Zinerit

| Robert985 a răspuns:

Skinoren si zinerit