| Gogu06 a întrebat:

Sal, urmeaza sa am un interviu pentru operator call center, nu am mai fost la un interviu pana acum si as dori sa stiu cum sa ma imbrac. Desi postul nu este cine stie ce am mare nevoie de slujba asta. Ar merge sa ma duc in blugi tricou si adidasi? ca alt fel de haine nu am... Am niste camasi dar nu prea se potrivesc pentru interviu, una este culoarea liliacului(floarea), alta este alba in dungi da nu imi place cum imi vine. Ma gandeam la blugi negri simpli, tricou polo(violet), adidasi albi cu negru. Ma gandesc ca nu cred ca pun aia accent pe cum te imbraci daca la job stai la birou si vorbesti la telefon.

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Ba chiar pun accent, crede-ma.Chiar daca dupa angajare vei merge la birou in blugi si adidasi, prima impresie conteaza foarte mult.Detalii de genul acesta pot face diferenta.Bafta la interviu.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e chiar asa. Prima impresie conteaza intotdeauna, si prima impresie o faci cand te vede. Nu te costa nimica sa iei o camasa in loc de tricou si o pereche de pantofi in loc de adidasi

| XmatriX a răspuns:

Mereu vechul costum rezolva treaba + o cravata si nista pantofi simpli (de obicei trebuie sa apari mai elegant...(parerea mea)