| Madw94 a întrebat:

SAll! Ce inaltime trebuei sa ai ca sa devii fotomodel pentru o fata

13 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Buna!
Pentru a fi fotomodel nu conteaza inaltimea,conteaza sa fii frumoasa,sa ai trasaturi de frumoase si sa arati bine la corp.
Pentru a fi model, atunci da, conteaza inaltimea.Trebuie sa ai peste 1, 70 sau depinde de agentie(unii vor fete cu inaltime peste 1, 72).
Si vezi ca este o diferenta intre fotomodel si model!
Cunosc fotomodele care au 1, 60.

| Bailey a răspuns:

Sa ai cam 1.70.1.80 uite pe site-ul asta mai multe despre fotomodele http://www.topfeminin.ro/moda/modeling/cum+sa+devii+un+fotomodel+de+succes fundita plzz:):)

| Nicolelenaa a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani trebuie să ai cel puțin 1.70. happy
Dacă ai 14-15 ani cred că merge și mai scunda.winking

Apache
| Apache a răspuns:

Nu conteaza atat inaltimea cat frumusetea corpului si a fetei!
.dar in general peste 1, 75

| PixieTrixie a răspuns:

Intre 1.68-1.78, si sunt foarte stricti. daca nu respecti cu 1 centimetru nu te primesc

| mrclaust a răspuns:

1.80m

| opacatoasa a răspuns:

Peste 1.72

Răspuns utilizator avertizat
| Ssshadow a răspuns:

Peste 1.75 sau 1.70 nu stiu sigur

| Iuliiikkk a răspuns:

Trebuie sa ai minim 13 ani:P.inaltime cam 1.72 minim uite, citeste e un site de fotomodele http://www.mramodels.ro/....../index.php

| Biutzu a răspuns:

Pai 1.70 maxim 80

| Lio a răspuns:

Peste 1,70 iar dimensiunile sunt sigur ca le stii 90-60-90,greutate 45-50 kg.

| BăiBăiatule a răspuns:

1,80