| Dobre_Stefan_Paul_1994 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor...de curand m-am tuns foarte scurt...la inceput mi-a placut dar acum nu mai imi place. stie cineva un ulei sau substanta care face parul sa creasca mai repede? vreau raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

In mod normal parul creste 1-1, 5 cm pe luna.
Poti sa incerci o stimulare usoara cu ulei de ricin.
Aplici uleiul pe parul uscat (la radacina )cam cu 40 -50 de minute inainte de a face baie, dupa care il speli si il clatesti.
Procedeul se aplica o singura data pe saptamana.

| Dobre_Stefan_Paul_1994 explică (pentru michelia):

Si unde pot gasi ulei de ricin ca am cautat dar nu am gasit

| michelia a răspuns (pentru Dobre_Stefan_Paul_1994):

La fiecare plafar, costa intre 6 si 9 lei, depinde de gramaj. Se poate gasi si la unele farmacii ( vezi ca sint si sortimente scumpe pe net, la 50 lei, tu ia-ti o sticla micuta).

| Dobre_Stefan_Paul_1994 explică (pentru michelia):

Sii cam cu cat creste pe luna

5 răspunsuri:
| Kr5 a răspuns:

Http://www.tratamente-par.ro/......ulei-ricin incearca asta sincer eu am auzit ca daca iti uzi parul des creste mai repejor :)

| Adeniy a răspuns:

Ulei de ricin.Nu e scump.Se gaseste la farmacie.Inainte sa faci baie iti pui un pic in cap si te speli ca si cum ar fi sampon iar apoi stai un pic cu el pe cap, apoi te speli cu sampon.