| camifgtjfjtyfmh a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul fara ulei de ricin si fara ulei de masline si tot felul de produse din astea ca mi l-am tuns prea scurt si vreau sa imi creasca mai repede oare ce pot sa fac sa creasca mai repede dau funda funda funda funda va rog ajutati-ma multumesc mult pentru ajutor kiss

2 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Ca să ai un păr lung,sănătos şi frumos e nevoie de multă răbdare din partea ta. Pentru a obţine rezultatele dorite,ia în calcul următoarele aspecte:
-trebuie să ai un regim alimentar bine pus la punct. Pentru asta este recomandat să consumi cât mai multe alimente,cu vitaminele A,B,C,E şi produse care conţin fier şi zinc,fiindcă ajută la o creştere mai rapidă a părului;
-foloseşte o mască din ulei de ricin,ulei de măsline,ulei de migdale,o fiolă de vitamina A şi una de vitamina E,pe care o aplici pe păr cu 30 de minute înainte de a te spăla pe cap;asta va ajuta părul să se regenereze şi îl va hidrata intens;
-nu uita să îţi tunzi periodic vârfurile,adică aproximativ 3-4 cm o dată la două luni,că să scapi de urmele inestetice şi dăunătoare părului.
Baftă şi numai bine!

| hayley a răspuns:

Pai sincer chiar trebuie sa ai rabdare, nu va creste chiar foarte repede nici cu nici fara tratamente. Maseaza-ti scalpul in fiecare seara - am inteles ca ajuta happy Pana atunci cauta mai bine o coafura care sa te avantajeze cu parul asa cum e acumwinking