| delia_6094 a întrebat:

Maine imi fac ughile pentru ca poimaine plec la mare si nu stiu cum sa-mi fac unghiile mentionez ca am oja cu pensula subtire alba si neagra si altele in fine ma gandeam sa-mi fac la picioare lac cu o linie negra oblica cu punctulete iar la maini un roz mai deschis. Va rog idei si funda daca sunt videoclipuri caremi plac.

Răspuns Câştigător
| LolNope a răspuns:

Sincer,eu am fost la mare,si am avut culori neon:la picioare am avut un albastru-turcoaz cu puncte galbene si la maini le-am avut un portocaliu putin mai sclipitor(nu mai aveam alta oja ramasa),si am regretat.
Majritatea fetelor aveau culori deschise si calde,cum ar fi bej,alb,roz deschis(dar un roz dechis si deloc lucios sau cu sclipici,un roz pal),si aratau minunat.
Incearca sa pui culori cat mai naturale la unghiile de la maini. Poti incerca chiar alb,sa nu crezi ca va trece eobservat,arata foarte stilish!
La picioare,ideea ta este foarte buna,insa ca baza,nu pune lac,pune o oja alba(alba, alba), sau o baza de manichiura(pai gasi si cu 6 lei, baze de manichiura de la Kallos foarte bune).
Sper ca te-am ajutat.
O seara buna si distractie placuta la mare!

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nuuuuuuuu este foarte frumos - mai ales cu negru - o sa arati belea