| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, sunt baiat, anul trecut aveam parul foarte lung, m-am tuns la o frizerie unde frizerița m-a tuns urat, nu mi-a plăcut asa ca toată vara m-am ras in cap, mi-a stricat tot parul, acum este foarte rar si am o porțiune la spate unde nu creste aproape deloc, cum pot remedia problema?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la dermatologie, pentru ca problema ta poate fii una hormonala sau dermatologica.
Daca folosesti creme de par, geluri sau spune, atunci ar putea fi o dermatita severa.
Am vazut baieti care aveau portiuni de cap, unde parul cazuse, dupa ce au folosit gel de par.
Elimina orice produs de par folosesti si spala-te cu sampon cu NIZORAL, cumparat din farmacie.
Parul isi revine si va creste sanatos si normal, daca este intr-devar o problema dermatologica.
Daca este o problema hormonala, atunci este strict legata de hrana ta zilnica si de nutrientii pe care parul tau nu-i primeste, iar pe termen indelungat, parul, pielea si unghiile, ajung sa sufere.

| Numereal69ulfilas a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns!
Nu am folosit geluri, creme sau spume de par.

1 răspuns: