| Energyboy a întrebat:

Am cumparat mai demult o pereche de pantaloni de stofa. Am niste dubii cu referire la acestia. Sunt tip de costum, au slitz cu nasturi, si prinderea la talie cu elastic/snur pe interior(nu au chingi pentru curea) si nu au buzunare la spate. Ideea este daca imi puteti spune daca sunt de dama sau de barbati. Ofer si funda daca e nevoie. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Singura diferenta e felul cum se inchid nasturii. Butoniere pe dreapta si nasturi pe stanga, sau invers? Daca sunt barbatesti, trebuie sa fie ca si fermoarul de la pantalonii tai.

| Energyboy explică (pentru Demidol):

Sunt pe partea dreapta.Multumesc.

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă au nasturi, vezi pe ce parte sunt cusuți. În general, nasturii la bărbați sunt pe partea dreaptă iar la femei pe partea stângă, cum se vede aici
http://www.b1.ro/......61132.html