| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am folosit recent un strat cam gros de cremă anti acnee, mai exact Effaclar Duo(+) de la La Roche Posay iar acum foarte uscat cu urme de cojite, am folosit si crema hidratanta dar degeaba, nu stiu ce sa fac, ofer fundă.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Intrerupe tratamentul si foloseste doar crema hidratanta.

| McGregor788 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Am observat mai bine acum ca problema în sine de fapt este arsura, am reusit sa ma ard mai tare la pomeți din cauza acestui Effaclar si am cicatrici deja aproape cam vizibile care se accentuează cand zâmbesc, ce pot să fac? Am făcut tratamentul dermatologului in jur de 3 zile dar nu cred ca mai am scăpare, imi este asa de teama ca voi ramane cu aceste cicatrici, se mai pot remedia? Am toată fața roșie și ma ustură puțin.

| McGregor788 a răspuns:

Iar acum am tenul foarte uscat*