| MaraAlexandra87 a întrebat:

Buna, TPU! Nu am o intrebare, dar azi am realizat ceva. Nu stiu cine are nevoie sa auda asta, dar am realizat ca inaltimea unui om nu e chiar asa de importanta. Tin minte ca acum cateva luni eram innebunita ca vai ca sunt prea scunda, ca n-am 1, 75, ca sunt cea mai mica din clasa etc si eram obsedata sa mai cresc, ma gandeam ca lumea n-o sa ma ia in serios din cauza inaltimii, dar m-am inselat. Pana la urma inaltimea e doar o inaltime, iar oamenii care te judeca pentru faptul ca nu esti suficient de inalt/a sau ca esti prea inalt/a nu te merita de la bun inceput. Cine te iubeste si te apreciaza, te iubeste si te apreciaza indiferent de ce inaltime ai. Si pana la urma, uneori nici nu se observa diferenta de inaltime. De exemplu sora mea are 1, 55, mama are 1, 65, dar oamenii le spun ca par de aceeasi inaltime, desi in realitate sunt 10 cm intre ele. Am zis asta ca ma gandesc ca probabil mai sunt fete (sau baieti) care au probleme cu inaltimea lor, ca nu sunt multumiti de inaltimea lor si da...Multumesc ca ati citit pana la capat :*

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca din toti oamenii care exista in lumea, mai mult de jumatate considera a inaltimea nu conteaza happy Deci bine ca te-ai gandit la asta. Multumim ca ai impartasit aceasta informatie si cu restul.

Numai bine si multe zile cu soare iti doresc! ^_^

| LPCTSTR a răspuns:

Mda, nici mie nu mi-a pasat de inaltime... sau de orice altceva ce nu era legat de reactoarele nucleare.

| MaraAlexandra87 explică (pentru LPCTSTR):

Reactoare nucleare, interesant!

| CostinAlamariu a răspuns:

La o fata nu conteaza inaltimea. Baietii nu la inaltime se uita.

Dar la un baiat conteaza inaltimea, fiindca, ne place sau nu ne place sa recunoastem majoritatea fetelor vor un baiat de cel putin 1.80.