| Smile4free a întrebat:

am nevoie de raspunsurile unor fete:
Recent m-am spalat pe cap cu un sampon care previne matreata si paduchii...si credeti-ma e super bun. Dar partea rea e ca dupa uscare e electrizat si nu poate fi descurcat deloc.
Am incercat sa ma mai pieptam dar nu pot ma doare foarte tare cand trag de par.Parul va reveni cum era doar daca il mai spal odata cu samponul meu stiu ca veti zice sa ma spal pe cap dar nu pot am bronsita si trebuie sa am grija de mine inca o saptamana tocmai atunci ma voi putea spala pe cap(mai pe scurt sunt racita nu am voie decat sa fac baie pe corp recomandarea medicului).
Parul a inceput sa se incalceasca cate un pic.Cum pot sa il fac sa arate bine pentru ca ies in oras cu prietenii. Mentionez ca data trecuta l-am prins in coc si prietenii au zis ca arat bine dar de data asta as vrea altceva. Scuze pentru categorie vreau raspunsuri rapide mersii...a da FUNDA

Răspuns Câştigător
| InsertName a răspuns:

Hmm,cea mai rapida solutie: foloseste un balsam spray sau un spray hranitor, sunt sigura ca isi va reveni. Si nu trebuie neaparat sa iti speli parul cu samponul tau pentru ca atata spalat dauneaza. Lasa uleiurile lui naturale sa "curga" si dupa ce simti ca este timpul sa il speli, fa-o. Poti sa il prinzi intr-o coada impletita.

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu mai folosi produse din auzite!
După cum ai văzut, acesta deşi este bun şi previne mătreaţa, nu a avut efecte prea bune pentru tine în ceea ce priveşte aspectul!
Şi dacă respecţi o igienă corespunzătoare şi faci baie 1 dată la 2 3 zile cu şamponul tău poţi prevenii păduchii!
Referitor la mătreaţă, sunt multe cauze care generează apariţia ei, nu e vina şamponului!
Dacă şamponul tău nu te ajută să scapi de ea, însă îţi aranjează părul aşa cum îţi doreşti, du-te la dermatolog; acesta îţi va recomanda câteva produse pentru problema pe care o ai tu (mătreaţa este rezultatul descuamării pielii capului), asta însemnând că problema este la scalp, şi nu la păr. Mătreaţa poate apărea chiar din cauza aparatelor de coafat (placă, ondulator)!
Fă din nou baie cu şamponul tău, usucă-ţi părul cu uscătorul şi nu ieşi cu părul ud afară!
Vremea este foarte înşelătoare în luna august!
Baftă!

| Smile4free explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Multumesc pentru raspuns dar nu am folosit acel produs din auzite..si in al doilea rand mi-ai dat multe detalii dar nicii unul nu raspunde la intrebarea mea.
Dupa cum am spus nu am voie sa fac baie pe cap timp de o saptamana. Dar oricum sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru observatii si mersi inca odata

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Smile4free):

Nu am de ce să mă supăr!
Ai grijă şi nu ai pentru ce!

| Smile4free explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Apropo ce inseanba expert TPU?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Smile4free):

Un expert TPU. este un utilizator devotat, implicat şi activ în comunitate.
Citeşte aici mai multe:http://www.tpu.ro/blog/?p=134
Baftă!

| Smile4free explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenii au zis ca arati bine, profita si mai o data un coc. Asa esti salvata si vei fi admirata.

| xPiitiicaOx a răspuns:

Sunt sampoanele acelea de la Gerovital Plant. ajuta mult, til descalceste si til catifeleaza. am patit si eu la fel cam acum 3 luni, si acel flacon te tine in jur de 2 - 3 luni. eu inca il mai am. sper ca te-am ajutat. FUNdA?