| Snokerman a întrebat:

Salut, am niste intrebari legate de o solutie Minoxidil (kirkland) 5%.
Am 23 de ani si parul meu a inceput sa se rareasca putin, vreau sa previn asta si mi am comandat aceasta solutie pe 3 luni.
Una dintre intrebarile mele este daca este in regula sa folosesc aceasta solutie in cazul meu, pentru a avea un par mai des?
Si as dori sa il folosesc si petru barba.
Cum ar fi mai bine sa folosesc aceasta solutie, 1ml de doua ori pe zi si pe barba si pe cap?
Sau
1 ml doar pe cap, si spre seara sa folosesc inca 1ml pe barba?
Este in regula daca il folosesc pentru a avea un par mai des? (Am mici caderi de par)
Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| HeadShotXXX a răspuns:

Salut, eu folosesc Spironolactona pentru combaterea caderii parului, de 1 an, deja am rezultate superrr. Functioneaza si pe barba/scalp.

| Snokerman explică (pentru HeadShotXXX):

Eu as dori sa stiu cum sa le folosesc corect daca vreau si barba si scalp

| HeadShotXXX a răspuns (pentru Snokerman):

Simplu iti dai cu el in barba / scalp, si incepe sa creasca depinde si cat timp te tii de "tratament"