| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut. Am o brățară, dar nu știu dacă e din argint sau nu ( are stanta, dar e foarte mică și nu se vede). Cum pot sa verific?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un bijutier.

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: cu telefonul tau faci o poza cat poti de clara la stanta si apoi maresti poza, pana vezi cifrele.

| sierra1 a răspuns:

O lupă ai folosit?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bijutier.

| Hyperion7 a răspuns:

Îl poți duce la orice amanet și îți va confirma sau infirma daca e de aur și din cate știu e și gratis.
Bafta multa!

| ReddY25 a răspuns:

Vizitează un bijutier și te va lămuri el

| larisa62922 a răspuns:

La bijiutier

| MariaAm00 a răspuns:

Du te la un bijutier sau poart o mult iar daca se face maronie si dispare culoarea argintie inseamna ca nu e de argint