| UrsuletulMisogin a întrebat:

Salut,am oarecum o situatie ciudata
Treaba sta asa,dintr-odata, parca.intr-o saptamana, am inceput sa-mi vad nasul putin mai...lung,inestetic,si ma gandeam ca nu poate sa fie o problema cauzata de genele mele, am avut tot timpul acesta nasul potrivit ca marime.
Este doar o iluzie cauzata de problemele mele mintale sau ceva ce poate fi rezolvat?

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Cel mai probabil este doar o iluzie, cred că fiecare om are perioade din acestea când devine un pic obsedat de o anumită trăsătură a lui; de ex. azi mi se pare că am ochii prea depărtați, mâine zic că am urechile dezlipite, poimâine găsesc altceva, și tot așa. Mai ales că spui că asta a apărut dintr-o dată.
Mărimea nasului nu poate fi "rezolvată" decât prin operație, ceea ce nu recomand decât dacă nu mai poți trăi cu gândul ăsta. Eu chiar m-am interesat de preț, și toate alea (la mine chiar e pe bune, am un nas care nu se mai termină) și când am aflat că e 1500 de euro am început să-mi iubesc nasul, mânca-l-ar mama pe el de monstru.
Deci, eu zic să nu te mai preocupi prea tare de chestia asta, mai ales dacă nu ți-a atras nimeni atenția până acum că ai nasul inestetic, etc., înseamnă că e doar o impresie și o să treacă.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum se spune:"frumusetea este in ochii privitorului".Eu ma uit in oglinda si spun:Je suis ravisante!