| eu12345 a întrebat:

Ce pot sa fac daca am varsat "picatura"(superglue) pe covor? am sters si acum are o pata alba. pot sa ii mai fac ceva?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu mai poti face nimic.Acest tip de adeziv,, lucreaza,, prin reactie de contopire cu materialul de lipit.Se produce in primul rand un efect de,, dizolvare,, iar in cazul tau reactia cu vopselele din culoare este ireversibila.

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Nu mai poţi, lasă-l aşa, nu mai insista, că poate-l strici şi mai rău. loser