| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am urmat un tratament anti acneic însă după aplicarea unei anumite creme corectoare m-am ales cu o alergie de toata bafta, mai exact am avut fața arsă, iritată in jur de o săptămână, am oprit tratamentul acesta de teamă cumva bineînțeles și am folosit numai crema de galbenele sau creme hidratante sa imi revin, insa dupa ce mi s-a descuamat pielița din urma arsurii am ramas cu niste urme cam urâte pe față care nu reușesc nicicum să scap de ele. Nu știu ce sa mai fac, mentionez f important că acest tratament a fost dat de către un medic dermatolog. Am facut un cont fals de Instagram unde am postat o poza cu tenul meu sa va faceți o idee. https://instagram.com/1212323245m?igshid=YmMyMTA2M2Y=

1 răspuns:
| EuSuntMarius1 a răspuns:

Salut, nu sunt dermatolog, însă și eu m-am confruntat în trecut cu acneea, eu îți recomand să te dai seara cu ulei de argan(să fie presat la rece) și dimineața o cremă hidratantă și spf.