| zuly a întrebat:

Azi a fost foarte frig si am umblat mult pe afara si mi s-au inrosit buzele si ma ustura.sad Nu stiu cu ce sa le dau, oricum cu ceva ce am prin casa, eu ma gandesc la ulei de masline, miere sau iaurt. Sunt bune acestea? Care este cel mai bun? Mai stiti si alte remedii? Multzam.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline e perfect, dar si mierea! Dar sa nu te dai cu miere pe buze inainte de culcare, nu face bine pentru dinti!

Eu tot timpu` ma dau cu ulei de masline in sezonul rece si am buzele moi.

Bafta`! Si imbraca. te bine ca o dat geru` peste noi:-s. laughing

10 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Mierea e super hidratanta, te dai pe buze si stai asa cat poti, macar 15 minute.
Daca vrei poti sa-ti iei si din farmacie ceva ir de buze cu propolis, nu e scump, 2-3 ron happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu aş opta pentru miere. E foarte bună!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Uleiul de măsline şi mierea sunt foarte bune, iaurtul-nu ştiu ce să zic, untul sau smântâna ar fi mai eficiente sau o cremă de gălbenele dacă ai prin casă. Eu mai rup câteodată o frunză de aloe şi trec miezul peste buze, foarte bun şi remediul ăsta.

| adika a răspuns:

Ulei de masline! e minunat! plus uite te pot ajuta si alte trucuri:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Miereeea e perfecta! hidrateaza foarte bine si e si buna`yummy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi ulei de masline, o crema hidratanta sau un balsam de buze. Oricum, mai ales acum, iarna, cand iesi afara, da-te pe buze cu un balsam pentru buze, care ti le va protejawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remediu pentru buze crapate sau uscate si pentru alte afectiuni gasesti pe http://simptome-remedii.ro .

| Aly_8868 a răspuns:

Eu spun ca este mai buna mierea. Dar as opta si pentru iaurt.Si acela este destul de bun. Dar la diferenta de doua zile date tu cu fiecare si vezi care este mai bun. Ce zici tu este parerea ta si este mai buna.

| etisor a răspuns:

Un balsam de buze de la Eucerin este cel mai bun remediu...Si eu am aceeasi problema si este gozavhappy