| Overandover a întrebat:

Ca baiat nu stiu care este ritualul de curatare al fetei potrivit.
Folosesc gel de curatare, o crema akne syt si pe langa tratamentul de la dermatolog ca sa scap de cosuri.
Intreb deoarece vad tot felul de produse de la dior(imi plac produsele lor) si as dori sa stiu cam ce creme ar mai merge sa folosesc.
Am mai vazut ceva interesant(un stick pentru cearcane care cica iti da un aspect fresh-nu-i de la dior)
(Tenul meu este deschis, gras) si as dori sa arat mult mai bine(sa fie aproape perfect cam cum il au actorii sau cei din reclamele pentru skincare dar fara fond de ten sau cu ce se mai dau si fara sa folosesc ceva ce dauneaza mai tarziu)-am 17 ani.
Am mai vazut diferite creme/seruri cu vitamine sau cam asa ceva si nu stiu daca-i ok sa folosesc.
Ah si sa nu se mai vada cearcanele (se vad destul de putin-csf muncesc destul de mult si am un program haotic).
Eventual daca imi ofera cineva o introducere in lumea asta a produselor de ingrijire.

Răspuns Câştigător
| Andreea174738 a răspuns:

O să îți spun rutina mea de îngrijire a tenului, dimineata folosesc și eu un gel pentru curățare (de la Avon, produsele lor sunt foarte bune) apoi ma dau cu crema clasica de la nivea, uneori ma mai machiez, finuț. Dând cu fond de ten peste crema riscul de a apărea coșurile scade. Apoi seara ma dau cu un gel pentru micșorarea porilor care îți lasă tenul strălucitor (ma spăl cu el ca și cu gelul), după ma șterg pe fata cu un prosop și folosesc o crema contra acnee de la farmacie, scrie pe ea "crema contra acneei 30g" o cumpăr de la farmacia farmado din Timișoara și e într-o cutie alba

3 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Nu stiu daca grija asta excesiva pentru fata ta e chiar necesara si la o varsta atat de tanara care inca nu a inceput sa se consume cu intemperiile vietii sau ale muncii. Am muuuult mai multi ani decat tine nu am folosit in viata mea nimic ajutator pentru fata, am un ten clar, deschis si perfect curat si toti imi dau cu 10 ani mai putin.
Dar nu inteleg ceva, ai defecte faciale, pete sau gauri? In cazul asta nu mai intervin, e posibil chiar sa ai nevoie sa te,, maschezi"
Recomandarea mea e sa nu intervii cu nimic daca nu e necesar, zii mersi ca nu ai defecte sau deformari, sau doamne fereste vreo boala inestetica sa fii obligat pe viata sa te ascuzi in permanenta dupa o masca de produse de cosmetica.
Pa

| Overandover explică (pentru FreddieM):

Pai nu am defecte?

Răspuns utilizator avertizat