| supremxxxoxo a întrebat:

Cand ma incrunt apare o dunga in fata nasului putin mai jos de sprancene, nu o aveam din tot de auna, si nu trebuie sa ma incrunt foarte mult ca sa apara. Cum scap de ea? FUNDA natural

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Asta e deja un rid de expresie. L-ai facut pentru ca stai mult timp incordat si incruntat, chiar cind nu-ti dai seama.
Relaxeaza-ti fata si foloseste mai putin muschii din zona aceea, adica stai mai destins. Daca ai sub 25 de ani, dispare.

| supremxxxoxo explică (pentru michelia):

Am 15 ani, insa cum relaxezi fata? Sa folosesc castraveti!

| michelia a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Seara la culcare te dai local cu putina crema si masezi foarte usor cu miscari circulare.
Dar nu asta conteaza foarte mult ci felul in care stai tu peste zi ca expresie. Daca la orice fleac iti stringi sprincenele si incordezi muschii din zona aia, degeaba. Nu te mai strimba din orice, nu te mai incrunta din orice, stai pur si simplu fara sa-ti misti prea mult zona fruntii cind vorbesti. Mai putina patima!

5 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

Du-te la cosmetica si vezi acolo ce poate face.

| MissJJ a răspuns:

Sunt riduri de expresie, multi oameni le au.

| Beautyroom a răspuns:

Buna. Este un rid de expresie care probabil iese prea mult in evidenta datorita lipsei unei hidratari bune. Iti recomandam o crema hidratanta:
http://www.beautyroom.ro/......ta-pnm_149
O poti utiliza atat dimineata cat si seara.
Bafta :)