| anonim_4396 a întrebat:

Ce spray fixativ imi recomandati care nu cauzeaza caderea parului? Ce parere aveti de nivea? Sau de cele eco? Multumesc

2 răspunsuri:
| vlad1112 a răspuns:

Syoss - HOLD&FLEX cei drept e scump depinde de unde il cumperi dar e foarte bun pana si eu ca baiat il folosesc inloc de gel

| HisoChan a răspuns:

Încercați :

1. Subtil Finishing Laque Professionnelle.

Acesta nu este un simplu fixativ, ci este un lac care oferă şi strălucire în timp ce te premiază cu o fixare naturală şi durabilă. Oferă lejeritate maximă coafurii şi nu încarcă deloc părul. Prima dată recunosc că m-a atras mirosul fructat, dar folosindu-l am observat că este un produs minunat de care nu vreau să mă despart.

Îl găsiţi în saloane şi în magazinele Melkior în trei variante: 100 ml, 250 ml şi 500 ml. Eu l-am luat de la Cosmobeauty.

2.CHI Magnified Volume Finishing Spray: este produsul care oferă cea mai puternică fixare. Rezistă întreaga zi, iar pe temperaturile de afară mă pot baza pe el. Miroase foarte foarte frumos, ca şi şamponul şi balsamul din gamă. Îl găsiţi în saloane sau pe www.luxbeauty.ro (dacă folosiţi codul "BFF01" aveţi 15% reducere la comenzile plasate pe site).

3. Londa Professional Essentials Professional Hold Hairspray : oferă fixare medie (adică stă şuviţa cum vrei tu, dar mai are şi puţină mobilitate) şi nu îmbâcseşte părul deoarece poate fi îndepărtat prin periere. Nu trebuie să îmi spăl părul după folosire. Îl găsiţi în saloane numai la tub de 500ml (este foarte spornic, îl am deja de câteva luni).

Sper că v-am ajutat. :)