| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Salut, corsetul te ajuta sa slăbești?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Corsetul este pentru modelarea taliei. Odata ce e prea strans iti face rau nu poti respira, nu poti manca cum trebuie fiind strans.
Cel mai bine este sa slabesti facand sport, mancand sanatos.
Iti recomand sa te uiti la acest videoclip(ofera informatii despre cum poti slabi in mod natural). Persoana care l-a postat a facut medicina, deci informatiile sunt din sursa sigura. https://www.youtube.com/watch?v=ySOsldQa5_g

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, sportul si dieta echilibrata da

| RoCkKiD a răspuns:

Daca il plimbi prin tot orasul de cateva ori pe zi, e posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Corestul nu ajuta la slabit, el doar tine burta si coloana stranse, dar cand il scoti se revarsa grasimea.

| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă, iți ajustează imaginea doar

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Catrice a răspuns:

Dacă nu e incorporat cu cristale magice, nuhee hee

| Brizbriz a răspuns:

NU
te ajuta numai sa ajungi cu ficatul printre coaste, care ii reduce serios functiile si se poate imbolnavii si mai serios
am vazut documentar despre epoca victoriana

| zilog a răspuns:

Da cum să nu te ajută să arați ca un porc de fapt colesterolul este in mare șunca aia de porc
cum să te ajute să slăbești ca și când ai zice că untura vasilina te ajută să slăbești

| 1997onur a răspuns:

._.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce fel de corset te referi?

| Goddessss a răspuns:

Doar deficitul caloric te slăbește

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Bravo laughing

| Goddessss a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu?
si cu ciocolata poți slabi de ești in deficit, numai nu i sănătos deloccc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Da

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu.

| 1234568807 a răspuns:

Slabirea cu corsetu e o mare porcarie, daca era asa, nu mai existau diete, exercitii de slabire etc, ci doar iti puneai o centura pe burta si slabeaihee hee

| Silviullet a răspuns:

Nu

| Stefan927 a răspuns:

Nu

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Foarte putin!

| silviagabriela a răspuns:

Nu. Corsetul te ajuta la micsorarea taliei, dar nu il recomand poate duce la dureri si porbleme de sanatate. Cea mai buna metoda de slabit este mancatul sanatos si echilibrat si eventual sportul. Iti recomand sa faci multi pasi in fiecare zi, ajuta mult la slabit si nu este nici efort mare.