| ElenaSirbu1996 a întrebat:

Salut, cu vreo jumate de an in urma am avut probleme cu tenul (cosuri) acum tenul meu se afla intr-o stare mai buna, insa sunt niste consecinte culoarea fetzei nu este uniforma, pe obraji este mai deschisa culoarea pe frunte mai inchisa, puteti sa ma ajutati cu vreo metoda naturalista sau medicamente

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Există la farmacie o cremă de albire cu extract de licviriţie. Te dai în fiecare seară până se observă rezultatele. Nu te gândi că o să ai tenul foarte alb, o să-ţi uniformizeze nuanţa.
O altă opţiune ar fi sucul de la lămâie, dar cam usucă pielea. Indicat ar fi să aplici o cremă de gălbenele după zeama de lămâie.