| office1999 a întrebat:

Cum imi pot convinge tatal sau ma duca la un consult dermatologic? De cate ori i-am spus a zis ca " mergem"...Dar de fiecare data aparea ceva "mai important" sau o problema...
Multumesc!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îi spui că vrei urgent.

| NH4OH a răspuns:

Ar trebui să îi pese de tine și de problemele tale. Uneori, acneea poate însemna o problemă de sănătate, și nu hormonii.
De la acnee poți avea chisturi pe ovare care în timp cresc și tot cresc, până vor trebui operate. Dacă se intervine la timp, se tratează cu pastile. ( ți-am dat un exemplu des întâlnit, l-am avut și eu ).
Du-te la el și spune-i : " Dacă chiar îți pasă de mine și sănătatea mea, o vei face. Dacă nu, găsesc o soluție și te exclud. Simt nepăsare. "

| KNz9898 a răspuns:

Ii poti spune ca sanatatea ta este mai presus de orice! Bafta, acum depinde si ce problema ai

| office1999 explică (pentru KNz9898):

Am probleme cu acnee de aproape 3 ani...