| shorty93 a întrebat:

Salut :]

Daca merg la salon si ma epileaza cu ceara peste cat timp incepe sa-mi creasca parul pe picioare? happy

7 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Felicitări pentru inițiativă. Te ține între 3 și 4 săptămâni. Dacă presupunem că e ceara de proastă calitate sau prost încălzită, s-ar putea să te țină doar 2 săptămâni până să înceapă să crească din nou firele de păr.

Și totuși decât să dai bani periodic la cosmetică, de ce nu îți cumperi ceară singurică și te faci acasă?

| yumeee a răspuns:

Depinde de zonă, de tipul de ceară folosit şi de abilitatea cosmeticienei.
Mie de ex pe picioare cu ceară de unică folosinţă mă ţine cam 2 săptămâni şi ceva, inghinal cu ceară clasică cam 3-4 săptămâni, pe braţe cu ceară de unică folosinţă vreo lună şi ceva.
Dar e doar în cazul meu, căci diferă f mult de la fată la fată şi de la ceară la ceară. Am prietene cărora un epilat cu ceară pe picioare le ţine o lună O_O.

| OanaVlad a răspuns:

Wow... cred ca te va durea daca folosesti ceara... eu as folosi crema laughing

| OanaVlad a răspuns:

Cred ca te va durea daca folosesti ceara... eu as folosi crema laughing

| Denisutza_5249 a răspuns:

Depinde de ce ceara folosestebig grin

| dezi a răspuns:

Maxim 2 sau 3 saptamani, depinde...ce crema pentru epilare o sa-ti puna

| Adina_9084 a răspuns:

Depinde de ce ceara folosestibig grin