| FloriNk a întrebat:

Salut,
Dupa ce ma rad cu bic-ul pe picoare in zona,,pulpei" imi apar,, 1.500" de bubite,aveti idee ce ar fi?,si cum as putea sa le fac sa,, dispara"?

Răspuns Câştigător
| ilovei a răspuns:

Pai nu te face direct pe pielea uda sau uscata, foloseste un gel pentru ras(de la avon) sau gel de dus, sau sapun. si fa-te asa. pe urma mai poti folosi o lotiune de corp. Bafta!

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @FloriNk!
Ca să previi apariţia iritaţiei după epilarea cu lama de ras, iată ce trebuie să faci:

1. Epilează-te după ce ţi-ai făcut duş/baie- pentru că atunci părul este mai moale.

2. Dacă este posibil, stai jos şi eventual cu picioarele întinse când te epilezi. Astfel, pielea este întinsă şi nu există riscul să te tai din cauza cutelor pe care le face pielea atunci cand te mişti.

3. Lasă suficient timp pe piele spuma sau gelul pe care îl foloseşti înainte de epilat, pentru ca ele să işi facă efectul. Astfel, firele de păr vor deveni mult mai moi.

4. După epilare, curăţă zona respectivă şi usucă-te bine, după care aplică pudră de talc.
(sursa : http://www.perfecte.ro/fashion)
O zi cu zâmbet să ai!

| tuGatita a răspuns:

Indicat ar fi sa te razi seara inainte sa te culci, in cazul in care apar bubite ele vor trece peste noapte. Cea careia i-ai dat funda te-a sfatuit bine..eu personal ma dau cateodata si cu spirt. Il pun intr-un spray si pulverizez pe picioare. Bubitele nu mai au nicio sansa!

| xButterflyxX a răspuns:

Acelea sunt iritatii, incearca sa dai cu apa si cu gel de dus sau sapun pe locul respectiv inainte sa te razi, oricum acestea trec de la sine dupa o zi sau doua.

| daassh a răspuns:

Acelea se numesc iritatii, probabil ca dupa ras nu folosesti aftershave, si din aceasta cauza apar, asa ca eu iti recomand sa folosesti aftershave dupa fiecare ras.Succes!

| mafka a răspuns:

Pai lama trebuie sa fie de unika folosinta..foloseste uleiuri naturale. spec ca team ajutat..panglika?:*