| cathyC a întrebat:

eu am aproape 15 ani, 160 si marimea la incaltaminte aproape 40.Este normala marimea la incaltsminte la inaltimea mea sau o sa mai cresc in inaltime?(de obicei fetele cu marime mare la incaltaminte sunt inalte)

4 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Eu am 22 de ani, 1.67 înălţime şi port 41 la încălţăminte. Dacă o să mai creşti în înălţime sau nu, depinde de organism, dar sunt şanse mari, cel puţin 2-3 cm.
Recunosc că mie îmi e dificil să-mi gasesc încălţăminte, trebuie să mă limitez la anumite modele însă am observat de multe ori că am şi mult noroc. Am cumparat 2 perechi de pantofi superbi la jumătate de preţ pentru că mai rămăsese doar mărimea 41 şi nu-i cumpăra nimeni. happy E bine să vezi şi partea bună. Baftă!

| express11 a răspuns:

Stai linistita.sunt multe femei care poarta si 41.de acum asa ramane.

| didu73 a răspuns:

In Inaltime sigur o sa mai cresti. O persoana se dezvolta cam pana pe la 19-20 ani, dar depinde de organismul fiecaruia. Nu-ti fa griji, Nu e o problema sa ai marimea peste 40. O sa traiesti pe picior mare laughing

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Depinde de organism daca o sa mai cresti sau nu. Nu e ceva anormal, stai linistita. Si eu port 39 si 40 uneori si am 14 ani si 1, 74. Dar nu e nici o problema la tine.