| AnonimDedicat a întrebat:

Are legatura greutatea cu inaltimea? Daca eram mai "gras" eram si mai inalt? 55kg, 18ani, 177cm, am sanse sa mai cresc in inaltime daca am 18 ani abia facuti? Tin sa mentionez ca m-am dezvoltat mai tarziu, de pe la 16 ani. Chiar mi-as dori sa mai cresc cativa centimetrii, macar 180cm sa am. Ce parere aveti de inaltimea mea, prea mic? Ce inaltime prefera societatea de obicei, fetele?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Bro,părerea celorlalți e 0, asta ca prima idee.
In primul rand, cine te va iubi (societatea oricum n-o va face )te va iubi și dacă ai 1, 50 și 80 de kilograme sau daca ai 2 metri și 60 kile.LUMEA MEREU ITI VA GASI CEVA SA TE CRITICE, IMPORTANT E CA TU SA TE VEZI FRUMOS, PERFECT,LUMEA,SI DACĂ AI FI,TOT NU TI-O VA RECUNOAȘTE și cu asta am zis tot.
In al doilea rând,după cum menționam mai sus, tu sa te vezi ok, nu ceilalți, părerea lor nu contează, îți zic sincer.
Eu, am 18 ani, 1, 71 și 65 de kile și totuși, am iubita care mă accepta așa cum sunt, încă la ai tăi 1, 77 stai puțin mai bine decât mine,dar na, nu e vina nimănui până la urmă.
Și da, nu are legătură una cu alta, exista grași și înalți și scunzi, totul depinde de moștenirea genetică.
Cât despre dorința ta ...nu vreau sa te dezamăgesc, dar cred că ți-ai cam atins potențialul.
Dar ca idee, EȘTI PERFECT ASA CUM EȘTI! NU AVEA AȘTEPTĂRI NEREALISTE ASUPRA TA SI ACCEPTĂ-TE ASA CUM EȘTI, și gândește-te că alții o duc mai rău :⁠-⁠D

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa pui mana sa manaci mancare cu mai multa raspudnere, ca nu mai poti creste in inaltime cand tu esti SUB-nutrit, adica ai 20kg mai putin decat greutatea normala pentru varsta si inaltimea actuala.

Se stie ca hormonii de crestere sunt stimulati de manacrea pe care o mancam zilnic, dar daca tu ai 20kg sub nivelul normal...cu ce vrei sa stimulezi cresterea in inaltime?

| Violleta2022 a răspuns:

Eu una, am preferat intotdeauna barbatii cu peste 15 cm mai inalti ca mine (am 1.74m), fiindca imi plac tocurile de 10cm si imi place sa ma simt bine alaturi de un barbat inalt.

| sierra1 a răspuns:

" am sanse sa mai cresc in inaltime daca am 18 ani"

cam ți-ai atins maximul dar poate mai pui 1-2 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris - Ce inaltime prefera societatea de obicei, fetele?

1.85 înălțime să ai pentru fete sau femei de minim 1.70 fără tocuri slabe, frumoase și cu părul lung frumos.

Cu tocuri de 10 cm una din asta are 1.80 și tu ai 1.85 și arătați - PERFECT - amândoi și pe stradă și peste tot unde ești cu ea.

Tu cam vei avea probleme că și PITICELE de 1.60 vor bărbați de la 1.85.

| AnonimDedicat explică:

Ce mi-ati recomanda sa ma mai ingras, sala si mai ce?

| AnonimDedicat explică (pentru AnonimDedicat):

Credeti ca ar trebui sa consult si un medic?