| Anonimmm17 a întrebat:

Salut fetelor. Ce trucuri pentru o crestere mai rapida a parului stiti? Vreau ceva care sa functioneze sigur. Si care este rutina parului vostru?

4 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Ulei de cocos de 2 ori pe saptamana. Masezi scalpul cu uleiul cald apoi il infasori intr-o punga sau casca de dus, dupa pui o caciulita si il lasi peste noapte. Dimineata te spei de 2-3 ori cu sampon ca sa fii sigura ca il indepartezi pe tot.Eu asta folosesc alaturi de Henna neutra (cassia), 100 % natural si eficient, de obicei comand de pe organik.ro dar se gasea si pe sideris.ro. Ma spal cu un sampon pentru par uscat de la Favisan, foarte fain, il recomand tuturor, ma ales ca are in compozitie ingrediente naturale. Am balsam din aceeasi gama, e ok, miroase parca a orhidee desi e cu ulei de catina laughing Decat balsamul, sunt incantata mai mult de crema regeneranta si de uleiul cu echinaceea tot de la Favisan. Incearca si tu, ce ai de pierdut? Succes :*

| justanotheruser99 a răspuns:

Îți periezi vreo 10 minute parul dimineața si seara, măștile de par intens hranitoare ajuta, iar daca vrei mai poți sa folosești puțin ulei de ricin in balsamul de par.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Pai eu folosesc acum ca sampon Syoss Oleo 21 care este SUPER BUN, il recomand! Face parul moale si lucios. Plus ca se descurca mult mai repede ca inainte! Iar ca balsam, folosesc KALOS, un borcan mare siclam. E buna si aceea, dar ti-am zis, cu acel sampon, numai este nevoie si de balsam (totusi depinde de parul fiecaruia).
Ca parul sa iti creasca mai repede, eu stiu ca uleiul de ricin e foarte bun, fructele sunt bune...dar cea mai buna metota este rabdarea! Din pacate nu prea exista metode ca parul sa creasca foarte repede!

| Duță_Ginuța_1995 a răspuns:

Iti poti spala parul cu ulei de masline
Poti sa iti maseszi scalpul cateva minute
Trebuie sa ai o alimentatie formata din multe fructe si legume
Cauta in magazine sampon pentru cresterea parului
Sunt mai multe metode pe net
Sper ca te am ajutat☺☺