| Bibu a întrebat:

Ieri am folosit benzi cu ceara rece pentru epilarea parului facial din zona buzei superioare.Am cam instat in unele parti si mi s-a inrosit pielea,Am crezut ca pana azi o sa treaca,dar era aproape la fel ca ieri, Ce puteti recomanda pentru a nu mai fi rosie aceasta zona?(as vrea ca in aproximativ 10-15 ore sa imi treaca sau macar sa se vada o imbunatatire)
FUNDA!

3 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Tocmai de asta eu nu folosesc niciodata benzi cu ceara, ci ma duc la cineva care ma face cu ata. Nu se inroseste si nu se irita absolut deloc pielea.
Ca sa iti treaca foloseste un balsam din ala multifunctional de la Avon sau Oriflame.

| barbutxxx a răspuns:

Incearca cu niste creme de fata rehidratante, after sec sau cu seva din frunzele plantei de aloe vera si daca nu iti trece ai ai ceva important de facut dati cu niste font de ten iar apoi du-te la o farmacie sau un medic.

| GeorgianaAlinaaaa a răspuns:

Buna happy
Am patit si eu asta. happy
Poti folosi crema hidratanta la fiecare ora. In felul asta pielea va fi mult mai hidratata.
Poti folosi un prosop cu apa calduta si sa pui pe acea zona,incat pielea sa se calmeze.
Sau un alt truc,pe care il folosesc adesea,e cam ciudat,insa pune pasta de dinti pe zona iritata,si lasa pe timpul noptii sa-si faca efectul. Pasta de dinti e cu menta,racoreste zona iritata,si curata in profunzime.
Deasemea, de alta daca te rog sa ai grija cand te epilezi in zona buzei superioare, deoarece, acea zona este foarte sensibila si se poate infecta happy
Stai fara griji, cu aceste trucuri va disparea acea roseata.winking
Te puup! :*

Funda? happy