| Ancutssssa199712 a întrebat:

AM O PROBLEMA
astazi am fost la epilat la o tipa acasa care ma si penseaza,ma si machiaza la diferite evenimente,nu m-am mai epilat niciodata cu ceara iar ea a folosit un aparat cu ceara numit Strep si cu benzi.
Mi s-a inrosit pielea foarte tare si am niste bubite rosii f urate.
Joi plec la mare. Oare imi vor trece pana atunci?
au mai ramas cateva firicele prin unele parti, ce pot face cu el? cu ce sa le iau daca nu folosesc ceara?
imi vor trece bubitele pana joi? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SammiSchüler a răspuns:

Da, dar o parte din crema depilatoare iti intra in piele si daca folosesti in exces. e toxica. incearca uleiul de bebelusi pe picioare; mie asa imi trec. daca spui ca sunt cateva firicele, incearca sa le iei cu penseta sau daca ai epilator, si mai bine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți vor trece în maxim 2 zile, la mine au trecut într-o zi.
I-a o cremă depilatoare, e ieftină.

| dffhvj a răspuns:

Stai calmma, asa se face pielea mereu la ceara, sau cel putin pana te obisnuiesti. Firile ramase, parerea mea e sa le lasi in pace, nu cred ca sunt foarte vizibile.

| Motanu_Mtn_1994 a răspuns:

Da`te cu otet pe bubite si iti vor trece in 1 zii...restul de fire le poti lua cu o penseta sau cu lama happy