| Pedi a întrebat:

Îmi doresc sa ma tund. Mi-aș dori o tunsoare ca asta
https://www.google.ro/......ps?/search

Cum este realizata? Este tuns în scări? Filat?
Nu am cunoștințe în domeniu, am să merg la frizer, normal, însă mă interesează cum este realizata si daca se poate face pe toate tipurile de par, îl am destul de bogat, însă îmi este teamă să nu cumva sa-mi stea ca o tunsoare medie banală după ce-mi spăl părul.

Răspuns Câştigător
| Themysteriouscat a răspuns:

Mi se pare ca este filat in fata, in sensul ca e putin mai scurt daca te uiti atenta.De asemenea pare tuns drept in spate dar in poza dupa cum vezi este putin intors la varfuri si tapat, poti sa il faci si tu asa cu o perie rotativa si un feon si dupa sa ii dai mai mult volum cand il tapezi.Gasesti pe net o gramada de tutoriale.Nu cred ca va arata ca o tunsoare banala, dar trebuie sa iti gasesti pe cineva care se pricepe sa ti-o faca si sa il si aranjezi tu.Complicata nu e de facut, dar nu toata lumea prinde ideea. laughing
Sper ca te-am ajutat, pup!

2 răspunsuri:
| Lusca1995 a răspuns:

Cel mai bine poti lua poza si te duci la un salon si iti vor spune direct acolo.

| idkplm a răspuns:

Depinde de forma feței...dar e o tunsoare foarte frumoasa si anul asta se poarta bob-ul lung
Cred ca o sa îți stea bine dar conteaza si forma fetei
E bine dacă ai parul bogat merge la tunsoarea asta
Succes laughing))