| Andrei199114 a întrebat:

Salut ma consider o persoana "urata" ce as putea face sa schimb acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu zic sa înlocuiești incetul cu incetul, cu rabdare, felul de a te vedea. Schimba zilnic diferite lucruri la tine pana iti place ceea ce vezi, iar daca e nevoie si oamenii care nu te mai vad frumoasa! Aminteste-ti mereu de frumusețea sufleteasca și crede în ea. Învață să te iubești mai mult si da-ti timpul necesar de acomodare cu noua imagine din oglinda! Multă iubire!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din păcate in societatea in care trăim dacă tu te consideri o persoana urâta, la fel te vor considera și ceilalți.
Aspectul fizic e primul lucru pe care îl vedem la un om.
Vezi care sunt defectele tale și încearcă sa corectezi dacă este cazul.

| mimi a răspuns:

Schimba-ti modul de viata. Mananca sanatos. O sa vezi ca o sa devii mai increzut.
Mentine-ti corpul in forma si o sa te iubesti. Incearca sa iti schimbi stilul, perfecteaza-te si gaseste ceea ce iti place. Fa-ti prieteni noi, dezvolta-te. Nu uita ca totul incepe din minte.

| Tuderlus a răspuns:

Nu te mai gandi la acest lucru fiecare este frumos in felul lui!

| Caty68 a răspuns:

Sa nu te mai consideri urâtă si sa schimbi cate ceva in viata ta precum alimentatia, îmbrăcămintea etc.

| BiancaIoana19 a răspuns:

În primul rând părerea mea ar fi ca înfățișarea nu conteaza atâta timp cat lumea din jurul tau te place așa cum esti fii tu insati nu încerca sa te schimbi pentru placul altora.