| Dunhill6599 a întrebat:

Salut
Mi am facut gauri pentru cercei acum 2 saptamani aproximativ
Astazi i am dat jos pe cei sterili si mi-am pus unii normali
Dar nu pot dormi cu ei in ureche
Se astupa gaura daca ii dau jos pana ma trezesc tinand cont ca am gaura de putin timp?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerceii sterili se scot după 3 luni, se astupă gaura mai repede decât îți imaginezi.
Riști să te alegi cu o infecție, mâine dimineață curăță cerceii sterili și găurile bine și pune-i înapoi.
Better safe than sorry.
Încă ceva, să nu porți cercei de argint sau din ăia sub 10 lei perechea pentru că oxidează.

| Dunhill6599 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns
Dar acolo unde am facut gaura a zis ca trebuie sa i port pe cei sterili intre 10-14 zile

| Dia1029 a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti o saptamana sau doua si dupa n-o sa mai ai nici o problema. funda?

| xEmma69x a răspuns:

Adevarul e ca fiecare corp actioneaza in felul lui. Ce vreau sa spun e ca mie probabil mi se va astupa, tie nu.
E posibil sa mai fie inca, doar ca te vei chinuii putin si te va durea sau va intra fara nici un stres, depinde si ce fel de cercel ai. Poti incerca mai intai cu unul mai subtirel, iar mai apoi cel normal.

| Cimpean_Andrei_1992 a răspuns:

Nu se astupa in mai putin de 7-8 zile.