| HeartBeat_5869 a întrebat:

Buna!
Deci, mi-am mai facut inca 2 gauri in ureche[la salon] si desigur ca in primele saptamani am avut cercei medicinali. Mi s-a mai infectat, am dat cu spirt, si mi-a trecut. Acum ceva timp i-am scos pe cei medicinali si mi-am pus altii. Problema este ca mi s-au infectat din nou, si de aceea am scos cerceii.Azi cand am vrut sa-i pun din nou, la una dintre gauri am avut o problema.Ma durea si a inceput sa-mi curga sange. Iar in spatele urechii parca mi s-a acumulta putin sange acolo :-s M-am gandit sa incerc sa imi bag din nou cercelul dar nu stiu daca este bine.

Ce as putea sa fac? Nu vreau sa mi se astupe gaura straight face
Ceva pareri? Dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Pai s-a cicatrizat acolo gaura, doar e o rana la urma urmei, cerceii ar fi bine sa ii porti un timp in gaurile pe care le-ai avut inainte sau sa ii tii in spirt si apoi sa ii pui, gaurile trebuie sa le cureti in fiecare zi chiar si de mai multe ori pe zi ori cu vata si spirt ori sa iti cumperi vreo crema de la farmacie pana trec ranile de la gauri

2 răspunsuri:
| mihaela_7915 a răspuns:

Eu zic sa mergi iar la salon...sa le arati c ai patit desi e vina ta pentru ca nu trebuie sa iti pui alti cercei/trebuie sa ii tii pe cei medicinali mlt timp.intradevar ii scoteai sh ii curatai dar tot p aia ii puneai la loc.deci ai gresit oricum mergi sa vezi c trebuie sa faci.prb o sa iti puna tot cercei medicinali sh o sa iti zic sa nu pui mana la ureche decat cand ii cureti ca asa ti se va vindeca mai rpd.bafta

| Blue_4635 a răspuns:

Asa deci, hai sa-ti spun ceva: am 9 gauri intr-o ureche si 3 in cealalta, si toate mi le-am facut singura. Ideea e ca si mie, si probabil la multi s-a acumulat "sange". Eu cand mi-am dat seama nu am facut decat sa pun toti cerceii in apa oxigenata, iar apoi in ureche. In cateva zile a fost ok. Cel mai indicat este sa-ti pui cercei de titan -gen piercinguri-, daca vrei sa nu ti se mai acumuleze sange.