| SakuraBeauty a întrebat:

Salut pai cum sa zic... am 16 ani si am probleme cu parul daca pot sa zic asa, parul meu se ingrasa foarte repede, este subtire si moale am varfurile despicate iar pielea scalpului este sensibila fac matreaata foarte repede. ce sampon as putea folosi care sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| Ana_8420 a răspuns:

Am aceeasi problema ca tine, mai putin cea cu matreata. :))
Sa cumperi sampoane din supermarket "pentru par gras" NU e o solutie.

Incearca niste sampoane mai deosebite, spre exemplu, eu folosesc "Joico", si incearca odata sa te speli fara balsam sau sa schimbi balsamul. Fratele meu a avut matreata, si singurul cu care nu mai face este cel de mai sus. Stiu ca "Joico" pare nume de sampon pentru copii, dar nu este. :)) este un sampon care poate avea tubul violet, albastru si inca de o culoare.

Arata cam asa :

http://img.walgreens.com/dbimagecache/09017444087_450x450_a.jpg

cel pe care il folosim de obicei, si balsam de la Garnier.

Sper sa te ajute :).

1 răspuns: