| Emanuelmessi a întrebat:

Salut, parfumurile de pe site ul Notino sunt 100% originale?
Perstista? Am văzut și păreri negative despre ei.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In ce priveste acest site care este destul de cunoscut, nu pot sa dau un verdict caci eu parfumuri cumpar majoritar din magazin, din mall etc
Am cumparat destule parfumuri originale incat pot sa iti spun urmatorul lucru: unele persista mai mult altele mai putin
Si aici se aplica celebra faza cu conteaza Ph-ul fiecaruia
In ce priveste fakeurile nu ma pot pronunta nu am comandat de la ei.
Cred ca mai ok ca magazin fizic sau online ar fi sephora, dar acolo preturile de cele mai multe ori sunt mai mari decat la concurenti...

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este parfum da, persista, dar costa cateva sute de dolari, chiar si sticlutele de 50ml (aprox 300-400 lei).
Daca este apa de toaleta sau apa de colonie (eau de parfum, eau de toilet), nu au cum sa reziste, fiindca sunt doua picaturi de parfum intr-o sticla cu apa si acesatea sunt atat de diluate ca nu rezista mai mult de 2-3 ore, costand putin,, doar 100-200 lei.

| ioana748 a răspuns:

În ceea ce privește parfumurile am observat diferența între cele de afara si de la ei.
Adică nu erau originale dar niște replici reușite.
Îmi asum ceea ce spun.
Nu recomand.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, sunt originale. Unele persista, altele nu. Depinde de fiecare parfum.

| Simona2024 a răspuns:

Si eu am cumparat prafum de pe notino, dar am fost multumita de el. Am cumparata un guess si un spray de corp Bruno Banani. Persista destul de mult.