| Teodora341 a întrebat:

happy Parul meu este cam pana la umeri sau putin peste umeri (este ondulat si nu imi pot da seama foarte bine de lungime, decat daca il indrept). Faza este ca mi se ingrasa foarte repede. Cam la 2-3 zile dupa ce ma spal pe cap,se face ca si cum nu m-as fi spalat de luni de zile. Nu folosesc balsam, ulei sau masca de par. Si mai este o chestie...imi creste fooaaarte greu. Cateva sfaturi? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Pai asa este normal sa te speli pe par cam la 2-3 zile depinde si cat de repede se ingrasa. Daca asa este parul tau nu ai ce sa faci.Eu iti recomand sa folosesti balsam sa il ai mai matasos si sanatos si nu se va mai ingrasa asa repede.Iar de crescut, nu-i nimic si mie imi creste putin mai greu dar totusi creste.Iti recomand sa te dai pe varfuri cu putin ulei de masline.

| Teodora341 explică (pentru Rebecca123):

Pai ma spal la 3 zile dar tot degeaba.o sa incerc sa ma spal la 2 zile, sa vad daca e tot asa. cat despre uleiul de masline, o sa incerc. Multumesc! :*

| Neo12 a răspuns (pentru Teodora341):

Bună!
Nu este foarte bine să-l speli chiar aşa des pentru că se rupe mai uşor şi de asta se poate îngrăşa. Foloseşte produse de la Gerovital şi o să vezi că-s foarte bune. Mie de exemplu îmi cădea din ce în ce mai mult păr, iar aseară m-am spălat cu o loţiune regenerantă cu petroleum şi un şampon anticădere, iar astăzi 3 fire de păr mi-au căzut toată ziua. Şi mie mi se îngraşă părul, dar îl spăl o dată pe săptămână.
Eu dacă folosesc balsam mi se face 'sârmă'.
Mai bine mergi la un dermatolog şi vezi ce spune.

| Teodora341 explică (pentru Neo12):

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Andreea_Prudner_1995 a răspuns:

Parul lung, ondulat asa este creste greu si eu am par lung si stiu ca ai dreptate dar foloseste Head and Shoulders. Eu am incercat si a mers. Acum am super par.
Funda?

| Teodora341 explică (pentru Andreea_Prudner_1995):

Multumesc pentru raspunsul tau, dar deja am ales raspunsul castigator.