| blackiedamon a întrebat:

problema mea ma chinuie de mult timp, chestia e ca sunt bruneta si ca orice fata am mustata.nu e nici mare nici mica, uneori se vede, uneori nu! e ciiudat oricumbig grinprrietenul meu imi spune sa nu ma simt complexata ca sunt in regula si nu se vede tare, chiar insista sa o las balta cu ideea mea de a ma epila deasupra buzei superioare, el zice ca o sa devin un adevarat barbat dar fetele din jurul meu se epileaza toate in acea zona.si asta ma determina sa o fac si eu fiindca ma simt complexata si uneori mi-e rusine sa vb cu cineva findca am impresia ca se uita la mustata mea si ca o vede toata lumea.Pe cei care tin la mine nu ii deranjeaza, poate sunt obisnuiti dar eu ma vad in oglinda si ma simt aiurea mi-e frica sa nu devin o paroasaa! mai mare decat suntbig grin, deci ce sa fac? sa ma epilez sau nu? sa ma accept sau sa scap de complexul meu cel mai mare? mss

3 răspunsuri:
| nicoleee30 a răspuns:

Eu personal as face-o.Asa as scapa de complexe si m-as simti mai sigura pe mine.Cei apropiati iti spun ca nu se vede si chestii din astea pentru ca te iubesc asa cum esti si pentru ca nu vor sa iti raneasca sentimentele, dar daca chiar vrei sa nu te mai simti asa scapa de ea.Dar nu cu lamaa! Atunci chiar ca vei ajunge un barbat laughing Cred ca cel mai bine este cu benzii depilatoare Veet! Sper ca ti-am fost de ajutor :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema...in cele din urma m-am epilat si ma simt bine in pielea meahappy. byee:*:*

| Marichuy94 a răspuns:

Buna,sincer si eu aveam problema asta,aceleasi complexe zi de zi,pana la urma m-am gandit sa ma epilez si eu sa ma dau dupa ceilalti,si chiar m-am obisnuit de atunci cu toate ca mi'ar fi placut sa fiu naturala dar nu aveam de ales,privirea insistenta si criticile m'au determinat,sfatul meu ar fi sa faci ce crezi tu ca e mai bine si sa nu te mai intereseze ce spun ceilalti, pe mine una nu ma intereseaza ce cred ceilalti atat timp cat mie imi place cam arat si ma simt bine, deci tu decizi...happy :*