| Someone1289 a întrebat:

Recent mi-am luat o pudra decoloranta. Am vrut sa-mi decolorez unele firicele de pe fata, deoarece n-avea rost sa ma epilez cu ceara, fiindca parul e subtire si rar. Tocmai ce terminasem sa ma spal pe cap, si trebuia sa-mi usuc parul. In timpul ala am zis sa-mi aplic pudra decoloranta pe zona faciala. Cand am deschis plicul, particulele de pudra, au intrat in parul meu. Eu fiind bruneta, dupa ce mi-am uscat parul, parul meu a devenit castaniu. Desi am parul lung, nu vreau sa-l tai. Ce pot face ca parul meu sa revina la culoarea lui naturala?

Va rog ajutati-ma orice sfat conteaza pentru mine.

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea2 a răspuns:

Bunaaa din cate stiu, poti incerca cu cafea, am inteles ca face parul brunet si nu distruge

| Someone1289 explică (pentru AndreeaDeea2):

Mulţumesc mult! O să încerc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai ce sa-i faci, decolorantul distruge partial sau total pigmentul firului de par. Daca te deranjeaza culoarea poti sa-l vopsesti sau sa folosesti un nuantator negru dar culoarea o sa-si piarda din intensitate dupa fiecare spalare.

| Someone1289 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat!