Întrebare recomandată | David_Stefan_1999 a întrebat:

Stititi trucuri pentru cresterea parului?

7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Poti incerca uleiul de ricin, insa nu te asigur ca va functiona. La mine, de exemplu nu functioneaza.

| wolder a răspuns:

Mitul ca daca iti tunzi parul va creste mai repede este o MINCIUNA, el trebuie taiat la 2 luni pentru a elimina varfurile tocite.

| mimiwewem a răspuns:

Uleiul de ricin. Am auzit că e bun și pentru creșterea unghiilor.

| Jjøқεr a răspuns:

Asta depinde de om. Eu daca ma tund dupa 2-3 saptamani imi creste aproape ca la inceput. Si oricum, de ce vrei par mare? Am avut si eu par mare, si nu e prea "sexy" sau "atragator" la un baiat, multi de vor confunda cu fete, si zic din propria experienta.

| TiberiuVally a răspuns:

Pieptana-ti parul cu o perie din lemn,nu ti-l da cu placa,ondulator, etc, incearca sa il tii mai mult prins, si foloseste regulat masti naturale pentru par, eu folosesc uleiul de ricin, si chiar functioneaza! sper ca te-am ajutatwinking

| pacsinhe a răspuns:

Mananca echilibrat
Un regim alimentar echilibrat mentine sanatatea organismului si stimuleaza cresterea parului. Vitaminele A, B, C, D si E, acizii grasi omega 3, proteinele, zincul si magneziul sunt esentiale pentru un par sanatos si viguros. Alimentele cele mai bogate in aceste elemente sunt varza, spanacul, branza, lintea, fasolea, caisele, citricele, legumele verzi, uleiul de peste, semintele de in, drojdia de bere si cerealele integrale. Toate aceste substante nutritive dauun impuls cresterii parului.