| Bauuuuu a întrebat:

Vreau trucuri pe care le-ati incercat si voi, pentru cresterea paruluihappyfunda

3 răspunsuri:
| Adelina102 a răspuns:

Tratamentul cu ulei de ricin.Te speli pe par, aplici ulei de ricin pe par umed.Umezesti un prosop in apa fierbinte il storci si-l pui pe par, peste el pui altul uscat si stai 15 minute dupa care te speli pe par inca o data poti si de 2 ori si nu aplici balsam nici produse de styling ( spuma, fixativ, ceara, gel) si te usti normal pe par. Faci acest tratament de cel putin 2 ori pe saptamana timp de 2 luni.Parul ti se regenereaza si creste foarte repede.Iti spun din proprie experienta pentru ca si eu l-am facut.Sau gasesti la farmacie sampon pentru cresterea parului dar nu e asa eficient ca si tratamentul cu ulei de ricinhappy. Funda?big grin:X

| HypnoticA a răspuns:

Gasesti aici mai multe informatii http://ale-fashion-xo.blogspot.com/2011/04/hair-time.html. Sper sa-ti fie de folos! Bye

| AlAndalus a răspuns:

Tunde-ti in fiecare luna varfurile tocite si maseaza la radacina parului cu ulei de ricin (foloseste o colega de-a mea si zice ca functioneaza-poti de asemenea sa foloseti si pentru gene ulei de ricin cu scopul de a le regenera si a creste mai lungi)
Nu in ultimul rand:sa-ti piepteni parul in fiecare zi pentru a-l aerisi! Funda?